The Taniwha

filter by:

14km Walk

Race Number Name Team Time Place Gender Gender Place Division Division Place
1851 Gill Lawrence 01:53:47 1 Female 1 Female Legend (60+) 1
1866 Elizma Paterson 01:55:04 2 Female 2 Female Master (40-49 1
1819 Diane Cottington 01:55:39 3 Female 3 Female Vet (50-59) 1
1844 Henri Katz 02:01:01 4 Male 1 Male Legend (60+) 1
1834 Julia Gladwin 02:04:14 5 Female 4 Female Vet (50-59) 2
1919 Erin Macfarlane 02:04:15 6 Female 5 Female Open (20-39) 1
1817 Ian Collins Thirsty Thursday Taniwhas H3 02:06:08 7 Male 2 Male Legend (60+) 2
1917 Andrea Lockley 02:09:13 8 Female 6 Female Master (40-49 2
1909 Robyn Houghton 02:10:22 9 Female 7 Female Vet (50-59) 3
1827 Carol Edmeades 02:10:23 10 Female 8 Female Legend (60+) 2
1840 Paula Hendy 02:10:50 11 Female 9 Female Master (40-49 3
1822 Alison Disberry 02:10:51 12 Female 10 Female Vet (50-59) 4
1929 Vanessa Preece 02:11:03 13 Female 11 Female Master (40-49 4
1938 Kane Wetzell 02:11:07 14 Male 3 Male Vet (50-59) 1
1935 Cheree Thomsen 02:11:49 15 Female 12 Female Master (40-49 5
1804 Donna Balle 02:14:17 16 Female 13 Female Vet (50-59) 5
1928 Sarah Petitt Sooners or Laters 02:14:42 17 Female 14 Female Master (40-49 6
1898 Carol Coley Sooners or Laters 02:14:43 18 Female 15 Female Master (40-49 7
1862 John Orfanos 02:16:50 19 Male 4 Male Vet (50-59) 2
1863 Deborah Orfanos 02:16:51 20 Female 16 Female Master (40-49 8
1915 Theresa Knight 02:19:15 21 Female 17 Female Master (40-49 9
1913 Libby Kendall 02:19:18 22 Female 18 Female Open (20-39) 2
1940 Jo Seakins 02:19:20 23 Female 19 Female Master (40-49 10
1900 Lee De Vorms 02:21:46 24 Female 20 Female Master (40-49 11
1824 Fred Dossett Thirsty Thursday Taniwhas H3 02:22:03 25 Male 5 Male Legend (60+) 3
1933 Julie Silcock 02:22:59 26 Female 21 Female Master (40-49 12
1845 Donna Katz 02:30:23 27 Female 22 Female Master (40-49 13
1896 Michelle Campbell 02:32:01 28 Female 23 Female Master (40-49 14
1829 Jo Eustace 02:33:09 29 Female 24 Female Vet (50-59) 6
1954 Andrew Taylor Graham Brown & Co 02:36:40 30 Male 6 Male Junior (U20) 1
1944 Natasha Edwards Graham Brown & Co 02:36:44 31 Female 25 Female Junior (U20) 1
1859 Damita Mita 02:38:37 32 Female 26 Female Vet (50-59) 7
1921 Gen Mcnamara 02:43:46 33 Female 27 Female Open (20-39) 3
1939 Tashina Winitana 02:43:51 34 Female 28 Female Open (20-39) 4
1897 Jo Chiplin 02:50:00 35 Female 29 Female Vet (50-59) 8
1889 Nikki Walker The Clevedon Wanderers 02:50:00 36 Female 30 Female Master (40-49 15
1922 Karyn Mitchell 02:50:01 37 Female 31 Female Master (40-49 16
1839 Jill Haywood 02:50:01 38 Female 32 Female Vet (50-59) 9
1814 Shona Chapman 02:55:00 39 Female 33 Female Master (40-49 17
1867 Janice Paterson 02:55:02 40 Female 34 Female Vet (50-59) 10
1836 Rachel Harris Mercury 02:58:37 41 Female 35 Female Master (40-49 18
1800 Toni Adamson 02:58:39 42 Female 36 Female Master (40-49 19
1833 Jamie George 02:59:02 43 Female 37 Female Open (20-39) 5
1877 Jaemie Sheck 02:59:02 44 Female 38 Female Open (20-39) 6
1832 Colin Fraser Thirsty Thursday Taniwhas H3 03:10:19 45 Male 7 Male Legend (60+) 4
1948 Linda James Graham Brown & Co 03:14:00 46 Female 39 Female Master (40-49 20
1945 Anthony Edwards Graham Brown & Co 03:14:02 47 Male 8 Male Junior (U20) 2
1906 Ian Gordon 03:16:39 48 Male 9 Male Vet (50-59) 3
1907 Carmen Gordon 03:16:39 49 Female 40 Female Legend (60+) 3