Partners Life The Dual

filter by:

6km Run

Race Number Name Team Time Place Gender Gender Place Division Division Place
2530 Charlie Smith 00:31:15 1 Male 1 Male Open 20-39 1
2479 Matthew Eady 00:31:30 2 Male 2 Male Junior Under 20 1
2435 Tim Wallace 00:32:22 3 Male 3 Male Junior Under 20 2
2569 Kayla Inwood Rider Levett Bucknall 00:32:27 4 Female 1 Female Open 20-39 1
2559 Matt McCormich 00:34:39 5 Male 4 Male Open 20-39 2
2453 Garry Xue 00:34:55 6 Male 5 Male Open 20-39 3
2400 Luka Seselj Promapp 00:35:54 7 Male 6 Male Junior Under 20 3
2511 Judith Ogborne 00:36:26 8 Female 2 Female Veteran 50-59 1
2576 NN 2576 00:37:14 9 1 1
2472 Adam Czurajewski 00:37:39 10 Male 7 Male Open 20-39 4
2302 Nikko Kelly 00:38:00 11 Male 8 Male Junior Under 20 4
2391 Jack Riordan Turtle 00:38:44 12 Male 9 Male Junior Under 20 5
2441 Louise Wenzlick 00:39:17 13 Female 3 Female Master 40-49 1
2207 Arvin Alimurong Letmaku 00:39:53 14 Male 10 Male Open 20-39 5
2334 Quintin Lee Ngaitai 00:40:13 15 Male 11 Male Master 40-49 1
2447 Max Wilson Promapp 00:41:25 16 Male 12 Male Junior Under 20 6
2462 Anne Beetham 00:42:16 17 Female 4 Female Master 40-49 2
2446 Harriet Wilson Rider Levett Bucknall 00:42:36 18 Female 5 Female Open 20-39 2
2325 Deb Lawrence 00:42:40 19 Female 6 Female Master 40-49 3
2428 Josh Turner 00:43:21 20 Male 13 Male Junior Under 20 7
2427 Zac Turner 00:43:22 21 Male 14 Male Junior Under 20 8
2398 Samuel Schroeder 00:43:23 22 Male 15 Male Junior Under 20 9
2545 Rebecca Cox 00:43:29 23 Female 7 Female Master 40-49 4
2329 Latham Lee Ngaitai 00:43:34 24 Male 16 Male Junior Under 20 10
2330 Jack Lee Ngaitai 00:43:40 25 Male 17 Male Junior Under 20 11
2306 Joe Kelsey VW Staff 00:43:53 26 Male 18 Male Junior Under 20 12
2307 Scott Kelsey VW Staff 00:43:53 27 Male 19 Male Master 40-49 2
2557 Catherine Joseph 00:44:01 28 Female 8 Female Master 40-49 5
2537 Pierre Vende 00:44:02 29 Male 20 Male Open 20-39 6
2512 Maree Park Salty Sea Legs 00:44:13 30 Female 9 Female Open 20-39 3
2535 Susan Tilsley 00:44:24 31 Female 10 Female Master 40-49 6
2385 Kyla Porteous Team GJ 00:44:25 32 Female 11 Female Junior Under 1
2523 Mahesh Sanjeewa Fletcher Living 00:44:30 33 Male 21 Male Open 20-39 7
2492 Mark Jones Fletcher Living 00:44:47 34 Male 22 Male Master 40-49 3
2496 Karl Krsinic 00:45:08 35 Male 23 Male Open 20-39 8
2300 Sean Kam 00:46:29 36 Male 24 Male Veteran 50-59 1
2295 Helena Jackson Volkswagen 00:46:56 37 Female 12 Female Open 20-39 4
2415 Riley Swindells Swindellscrew 00:47:28 38 Male 25 Male Junior Under 20 13
2310 Natalie Kim 00:47:33 39 Female 13 Female Open 20-39 5
2449 Kath Wilson Turtle 00:47:35 40 Female 14 Female Master 40-49 7
2374 Nikita Noyes Orewa College Multisport 00:48:01 41 Female 15 Female Junior Under 2
2452 Jack Woodhead 00:48:28 42 Male 26 Male Junior Under 20 14
2338 Te Kawenga Lee Ngaitai 00:48:29 43 Male 27 Male Open 20-39 9
2371 Conrad Nicholson 00:48:34 44 Male 28 Male Junior Under 20 15
2399 Mia Seselj Promapp 00:49:02 45 Female 16 Female Junior Under 3
2317 ARUN KUMAR 00:49:11 46 Male 29 Male Open 20-39 10
2490 Tom Joicey Les Mills Intern 00:49:28 47 Male 30 Male Open 20-39 11
2212 Tilly Arasaratnam Choppers girls 00:49:29 48 Female 17 Female Junior Under 4
2219 Reuben Barrett Ignite 00:49:50 49 Male 31 Male Open 20-39 12
2343 Mel Ludwig Orewa College Multisport 00:49:52 50 Female 18 Female Veteran 50-59 2
2434 Joanna Wallace 00:50:06 51 Female 19 Female Open 20-39 6
2430 Bethany Turner 00:50:43 52 Female 20 Female Junior Under 5
2429 Michaiah Turner 00:50:45 53 Female 21 Female Junior Under 6
2303 Kona Kelly 00:51:26 54 Male 32 Male Junior Under 20 16
2528 Kylie Skilton Volkswagen 00:51:35 55 Female 22 Female Master 40-49 8
2426 Rachel Turner 00:51:43 56 Female 23 Female Master 40-49 9
2532 Amanda Snow CargoPlus 00:52:29 57 Female 24 Female Master 40-49 10
2486 Bevan Gracie CargoPlus 00:52:30 58 Male 33 Male Veteran 50-59 2
2344 Levi Lum Promapp 00:53:00 59 Male 34 Male Junior Under 20 17
2345 Wiebke Lum Promapp 00:53:00 60 Female 25 Female Open 20-39 7
2206 Julieanne Alimurong Letmaku 00:53:45 61 Female 26 Female Open 20-39 8
2509 Antonio Moretti 00:54:13 62 Male 35 Male Master 40-49 4
2370 Elliott Nicholson 00:54:40 63 Male 36 Male Junior Under 20 18
2211 Justine Arasaratnam Choppers girls 00:54:59 64 Female 27 Female Master 40-49 11
2213 Evie Arasaratnam Choppers girls 00:55:01 65 Female 28 Female Junior Under 7
2243 Sarah Clarken Ngaitai 00:55:11 66 Female 29 Female Junior Under 8
2244 Wyatt Clarken Ngaitai 00:55:11 67 Male 37 Male Junior Under 20 19
2519 Rebecca Priaulx 00:55:18 68 Female 30 Female Master 40-49 12
2240 Johnny Chow Rider Levett Bucknall 00:55:33 69 Male 38 Male Open 20-39 13
2384 Marissa Porteous Team GJ 00:56:13 70 Female 31 Female Junior Under 9
2386 Ellie Porteous Team GJ 00:56:14 71 Female 32 Female Veteran 50-59 3
2431 Rebecca Turner 00:56:26 72 Female 33 Female Junior Under 10
2257 Lauren Earl 00:56:35 73 Female 34 Female Open 20-39 9
2246 Trocellier Corinne 00:56:44 74 Female 35 Female Master 40-49 13
2353 Kaelim Manarangi-Brown Ngaitai 00:57:38 75 Male 39 Male Junior Under 20 20
2351 Kyron Manarangi-Brown Ngaitai 00:57:39 76 Male 40 Male Junior Under 20 21
2347 Kanoa Macfie Ngaitai 00:57:50 77 Male 41 Male Junior Under 20 22
2261 Camila Fenandez-Cruz Romero Ngaitai 00:57:50 78 Female 36 Female Junior Under 11
2327 Issy Lawrence 00:58:03 79 Female 37 Female Junior Under 12
2413 Rachel Swindells Swindellscrew 00:58:30 80 Female 38 Female Open 20-39 10
2315 Thomas Kohlenbach Promapp 00:59:22 81 Male 42 Male Master 40-49 5
2578 NN 2578 00:59:28 82 2 2
2337 Cole Lee Ngaitai 00:59:33 83 Male 43 Male Junior Under 20 23
2494 Arunkumar Kamaraj Nz tamils 00:59:44 84 Male 44 Male Open 20-39 14
2560 Gracey Campbell 00:59:45 85 Female 39 Female Open 20-39 11
2538 Leanne Walker Tawa Girls 01:00:01 86 Female 40 Female Open 20-39 12
2475 Cheryl Dudfield Tawa Girls 01:00:02 87 Female 41 Female Open 20-39 13
2459 Vadivel Arunachalam Nz tamils 01:00:06 88 Male 45 Male Open 20-39 15
2352 Tiana Manarangi-Brown Ngaitai 01:00:20 89 Female 42 Female Junior Under 13
2369 Georgina Nicholson 01:00:23 90 Female 43 Female Master 40-49 14
2372 Dominic Nicholson 01:00:23 91 Male 46 Male Junior Under 20 24
2478 William Eady 01:01:00 92 Male 47 Male Junior Under 20 25
2203 Kura Alderdice Volkswagen 01:01:16 93 Female 44 Female Junior Under 14
2202 Tim Alderdice Volkswagen 01:01:17 94 Male 48 Male Master 40-49 6
2529 Alana Smith Les Mills Intern 01:01:18 95 Female 45 Female Open 20-39 14
2540 Alison Wheeler 01:01:21 96 Female 46 Female Veteran 50-59 4
2541 Caroline White Les Mills Intern 01:01:23 97 Female 47 Female Open 20-39 15
2562 Jan Dijk VW Staff 01:02:56 98 Female 48 Female Veteran 50-59 5
2389 Svetlana Pozhidaeva 01:03:01 99 Female 49 Female Junior Under 15
2260 NN 2260 01:04:33 100 3 3
2574 NN 2574 01:04:37 101 4 4
2566 Juliet Mckay Xigo 01:04:46 102 Female 50 Female Junior Under 16
2204 Leslie Alimurong Letmaku 01:04:55 103 Male 49 Male Master 40-49 7
2205 Marian Alimurong Letmaku 01:04:56 104 Female 51 Female Veteran 50-59 6
2326 Dan Lawrence 01:05:00 105 Male 50 Male Junior Under 20 26
2379 Olivia Pearson Ignite 01:05:35 106 Female 52 Female Open 20-39 16
2476 Nicky Eady 01:05:37 107 Female 53 Female Master 40-49 15
2208 Paul Amani Rider Levett Bucknall 01:06:30 108 Male 51 Male Master 40-49 8
2451 Harry Woodhead 01:06:46 109 Male 52 Male Junior Under 20 27
2460 James Bailey Fullers Group 01:06:52 110 Male 53 Male Master 40-49 9
2461 Morris Bailey Fullers Group 01:06:53 111 Male 54 Male Junior Under 20 28
2231 Rewa Brown Ngaitai 01:06:59 112 Male 55 Male Master 40-49 10
2360 Faye Mcneil 01:08:35 113 Female 54 Female Open 20-39 17
2270 Claire Hammon 01:08:36 114 Female 55 Female Master 40-49 16
2366 Becky Meyer 01:08:53 115 Female 56 Female Open 20-39 18
2450 Sharon Woodhead 01:10:25 116 Female 57 Female Master 40-49 17
2573 NN 2573 01:10:26 117 5 5
2258 Don Edwards Fullers Group 01:10:47 118 Male 56 Male Veteran 50-59 3
2477 Chris Eady 01:11:24 119 Male 57 Male Veteran 50-59 4
2362 Te Auta Mcphee Ngaitai 01:12:34 120 Female 58 Female Junior Under 17
2237 Lia Checketts 01:13:31 121 Female 59 Female Master 40-49 18
2577 NN 2577 01:13:33 122 6 6
2375 JOANNE PARKER 01:14:24 123 Female 60 Female Veteran 50-59 7
2454 Helen Zeng 01:14:25 124 Female 61 Female Open 20-39 19
2350 Kelly Manarangi Ngaitai 01:14:27 125 Female 62 Female Master 40-49 19
2468 John Clarken 01:15:29 126 Male 58 Male Junior Under 20 29
2491 Grace Jolly 01:15:32 127 Female 63 Female Junior Under 18
2328 Jamie Lawrence 01:17:36 128 Male 59 Male Junior Under 20 30
2568 Linda Morgen 01:17:37 129 Female 64 Female Veteran 50-59 8
2575 NN 2575 01:18:13 130 7 7
2222 Anthony Benny VW Staff 01:19:52 131 Male 60 Male Master 40-49 11
2473 Sanjeev Danda Nz tamils 01:20:26 132 Male 61 Male Open 20-39 16
2414 Bailee Swindells Swindellscrew 01:21:51 133 Female 65 Female Junior Under 19
2346 Patrick Macfie Ngaitai 01:22:43 134 Male 62 Male Master 40-49 12
2266 NN 2266 01:22:45 135 8 8
2465 Halle Bryant Bing 01:24:40 136 Female 66 Female Junior Under 20
2474 Kathleen Dawson 01:24:40 137 Female 67 Female Junior Under 21
2467 Connor Clarken 01:24:44 138 Male 63 Male Junior Under 20 31
2469 Caragh Clarken 01:24:45 139 Female 68 Female Junior Under 22
2572 Stacey St George Star walkers 01:26:09 140 Female 69 Female Junior Under 23
2571 Philippa Stubbins Star walkers 01:26:12 141 Female 70 Female Master 40-49 20
2287 Sarah Holmes Promapp 01:32:52 142 Female 71 Female Junior Under 24